Wojciech Cejrowski polskiego rapu

Przez Saint-Tropez, Paryż, Seszele, Monako, Milan, Nicee
Jak życie to chwila, to sprawdzaj mój bilans
Ta chwila nie minie mi z pustym portfelem

Rapował w utworze pt.  „Trip”, który ujrzał światło dzienne w 2015 roku. Quebonafide, bo o nim mowa, już w tamtym refrenie zapowiadał chęć zwiedzenia świata. Jeszcze dwa lata temu brzmiało to jak zwykły, wakacyjny numer jakich wiele. Skąd mogliśmy wiedzieć, że będzie to przedsmak najoryginalniejszego, według mnie, projektu na polskiej scenie Hip-Hop?

„Za rok przywitamy Jukatan”

I przywitał. Równy rok po tej „przepowiedni”, Quebonafide wypuszcza klip „Quebahombre”. Meksyk. Pierwszy przystanek Jakuba. Ludzie oszaleli. Wszystko stało się jasne – nowy projekt w drodze. „Egzotyka” to kolejna, po „Eklektyce”, „Ezoteryce” i „Erotyce” płyta ciechanowskiego rapera. Płyta koncepcyjna tak bardzo, jak tylko się da. Jeden klip – jeden kraj. Prosta zasada.

Gdzie nas zabierze?

Na płycie znajdziemy 14 utworów. Będzie zatem sporo zwiedzania. Fani rapera wybiorą się w podróż od Madagaskaru, przez Japonię i USA, aż do ojczyzny – Polski. Masz ochotę zabawić się jak arabski szejk, tylko po to, aby za chwilę przenieść się do slumsów w Indiach? A może marzysz o zwiedzeniu pięknych lodowców na Islandii? Ta płyta jest dla Ciebie.

Kiedy wyruszamy w podróż?

Preorder już ruszył. Można go zamawiać do 9 czerwca, a więc do dnia, w którym odbędzie się premiera „Egzotyki”. Wersja przedpremierowa zawiera oczywiście bonusowe kawałki. Można ją zamówić pod tym adresem. Większość teledysków już ujrzała światło dzienne. Średnia liczba wyświetleń na serwisie YouTube to około 5 milionów.

Tracklista:

1. Oh my Buddha feat. Dj Flip
2. Quebahombre
3. Szejk
4. Bollywood feat. Czesław Mozil
5. Luis Nazario De Lima feat. Dj Ike
6. Madagaskar
7. Changa feat. Ifani
8. C’est la Vie
9. Zorza
10. Między słowami feat. Young Lungs
11. Arabska noc feat. Solar, Wac Toja
12. To nie jest hip hop feat. KRS One
13. Bumerang
14. Odyseusz feat. Dj Flip

Quebonafide to raper pochodzący z Ciechanowa. Szerszej publiczności pokazał się dzięki wydaniu płyty „Eklektyka”, wydanej w 2013 roku. Od tej pory zagrał setki koncertów w całej Polsce.

A teraz życie piękne mam jak Islandia.