July in November

Wielu z nas, o ile nie każdy, ma tą jedną piosenkę, do której lubi wracać kilka razy w roku. Może kilka razy w miesiącu, kilka razy w tygodniu, a może nawet kilka razy dziennie.

Ta piosenka najczęściej kojarzy się nam z jakimś szczęśliwym wspomnieniem, albo z ważnym dla nas wydarzeniem.

To piosenka, przy której lubimy się śmiać, płakać, wspominać albo marzyć. To piosenka, która wpisała się jakoś w nasze życie. Być może to piosenka, która swoimi słowami idealnie potrafi się wpisać w ostatnie dni naszego życia.  A może to linia melodyczna tej piosenki sprawia, że jest ona tak przez nas lubiana?

A może po prostu lubimy tę piosenkę, bo jest fajna?

 

Piosenka może stać się TĄ ważną piosenką dla samego artysty.

Tak stało się w przypadku Wu Yifana, znanego w show-biznesie jako Kris Wu.

Jego piosenka July została wydana 4 listopada 2016 roku z okazji 26 urodzin artysty, jako prezent dla jego fanów.  Piosenka jest mieszanką electro R&B, EDM oraz basowych brzmień.

 

 

I’ve been looking for a reason

To have you in my arms

Where you wanna be

Never had a woman so good

Glad to have you right where you wanna be

 

Piosenka opowiada o mężczyźnie zainteresowanym kobietą, z którą jest w niezobowiązującej seksualnej relacji. Pomimo tego typu relacji, oboje czują się dobrze w swoim towarzystwie, a mężczyzna pragnie od kobiety uczuć.

 

Talking ‘til the morning we don’t need any sleep

I hate it when you go to work

Laying ‘til the sun down it feel like a dream

I hate it when we go work

You should be here

 

Mężczyzna opowiada o tym, że nienawidzi rozłąki ze swoją kochanką i czuje potrzebę zatrzymania jej przy sobie codziennie, nawet kosztem swojej kariery.

Kris Wu, jako jeden z trzech autorów tekstu wyznał, że chodzi tutaj o demonstrację relacji romantycznej oraz pociągu seksualnego do partnerki.

 

Something ‘bout this Moët got you in the mood

Say you got a situation

Tell that other guy to movie

 

Moët & Chandon to wysokiej jakości szampan, który występuje w piosence jako metafora skosztujesz odrobinę i pragniesz więcej odnosząca się do dziewczyny, która zaczyna flirtować z innymi mężczyznami.

 

Baby, Baby, I

Doing what feels right

Baby, Baby, now

Tell me what you wanna say

Show me how you feeling, babe

 

Mężczyzna nie wywiera na swojej kochance presji czasu – ale chciałby wiedzieć, czy ona czuje do niego to, co on. Pomimo braku zapewnień ze strony kogokolwiek wygląda to, jakby oboje byli przywiązani do siebie bardziej, niż czysta seksualna przyjemność.

 

Mając wzgląd w to, jaki obraz mają rzeczy, może to doprowadzić ich do czegoś więcej niż bycia kochankami, z czego on byłby zadowolony.

 

Kris Wu zapytany o to, dlaczego jego singiel nosi nazwę July odpowiedział, że chciał, by jego fani poczuli ciepło lata, mimo rozpoczęcia kalendarzowej zimy w Chinach, czyli kraju pochodzenia artysty. Przemawiała nim również chęć wzbudzenia w jego słuchaczach uczucia lekkości, które towarzyszy nam w lecie.