Wygrane Waterloo

IMG_20170502_124507

Bitwa pod Waterloo miała miejsce 18 czerwca 1815 roku. W bitwie tej Napoleon Bonaparte stanął w oko w oko z Wellington i przegrał.

Jednakże historia muzyczna grupy ABBA jest opowieścią o dwóch kobietach i dwóch mężczyznach że Szwecji, którzy z pomocą upartego menadżera udało się w ciągu 10 lat tworzyć i wykonywać muzykę, którą pokochał cały świat. Według mnie zespół ten jak każdy człowiek miał swoje Waterloo, ale oni w przeciwieństwie do Napoleona swoje Waterloo wygrywają do dziś.

Sam tekst piosenki Waterloo został ułożony pewnego słonecznego grudniowego popołudnia przez Stikkana Andersona, który również wymyślił tytuł piosenki. Bitwa pod Waterloo posłużyła jako alegoria kobiety, która w końcu ulega bardzo wytrwałemu wielbicielowi. Po dwóch dniach od zaakceptowania tekstu przez Björna i Bennego tekstu cały zespół wszedł do studia i rozpoczęła się praca nad utworem. Po kilku próbach zespół wyczół rytm i Agnetha z Fridą mogły zaśpiewać utwór, który według mnie zerwał z tradycjami.

Właśnie utwór Waterloo trafił najpierw do Sreriges Radio, a później dał zwycięstwo w konkursie Eurowizji oraz pomógł w zdobyciu przez zespół ABBA światowej sławy.IMG_20170502_124307

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.