Hymn Zwycięstwa

Real Madryt to jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich na świecie. Jak każdy zespół futbolowy, ma również swój hymn, który zostaje odegrany przy wychodzeniu piłkarzy na płytę boisko.

 

Pierwszym, popularnym hymnem Królewskich – bo tak nazywany jest zespół z stolicy Hiszpanii – był utwór Himno del centenario. Powstał on w związku ze stuleciem istnienia zespołu, co oddane zostało w jego tytule, który oznacza po polsku hymn stulecia. Jego autorem jest hiszpański kompozytor Jose Cano, a pierwszym wykonawcą jest Placido Domingo.

 

 

 

Utwór ten pełniła funkcję hymnu Realu Madryt do wygrania przez niego Pucharu Europy w 2014 roku. Wtedy gracze madryckiego zespołu pokonali w finale w Lizbonie lokalnego przeciwnika – Atletico Madryt aż 4:1. Było to przełamanie niemocy tego wielce utytułowanego klubu, który dopiero po 12 latach zdobył najcenniejszy tytuł piłkarski świata. Z tej okazji powstał nowy hymn Realu – Hala Madrid y Nada Mas. Jej producentem jest Nadyr Khayat, prywatnie przyjaciel kapitana zespołu Sergio Ramosa i najlepszego piłkarza świata Cristiano Ronaldo. Piosenka została zaśpiewana przez wszystkich piłkarzy pierwszego składu:

 

 

Podczas uroczystości świętowania zdobycie po raz dziesiąty tytułu najlepszej drużyny Europy, a także krajowego pucharu przy obecności kibiców na stadionie piosenkę zanucił sam Carlo Ancelotti, który w tamtym czasie pełnił funkcję trenera Realu

 

 

Jak się okazało po dwóch latach od tych wydarzeń Real Madryt znowu stał się najlepszą drużyną Europy. Wtedy zdecydowano się na ponowną zmianę hymnu. Pozostano jednak przy tym samym utworze, natomiast zmieniono wykonawcę. Obecnie piłkarzy na boisku prowadzi śpiew Placido Domingo: