SAVAGE

Zapewne wielu z nas pamięta utwór „Only You”. Jeden z największych hitów wszech czasów. Wiele par przyznaje się,że to właśnie na nim pierwszy raz  przytulali się i całowali. Powstał w 1984r. w którym również wylansował go włoski piosenkarz Roberto Zanetti, znany pod pseudonimem scenicznym jako Savage. Skomponowany przez Ellen Britton, napisany przez Stephony Smith. Utwór znalazł się na debiutanckiej płycie pt. „Tonight”. Na której również znalazły się inne, wielkie i do dziś niezapomniane przeboje, takie jak „Radio”, „Celebrate”, „I love again”, „ Don’t cry tonight” (który był jego pierwszym wielkim hitem) i wiele innych.

Powstało wiele przeróbek, oto kilka z nich:

Warto wiedzieć, że Roberto Zanetii to król italo disco. Spełnia się również jako producent Robyx. Pioner eurodance. Radiorama, Corona, Double You, to właśnie dla nich tworzył Zanetti.
Zdecydowanie może podpisać się pod „Uh la la la” (Alexia), „Please don’t go”(Double You), „Think about the way”( ICE MC), „The rythm of the night” (Corona), czy nawet „Baila” (Zucchero)

W 1994r. wydał album „Strangelove”. Po tym albumie artysta długo nic nie komponował. Po 15 latach przerwy w 2009r. pojawił się utwór „Twothousandnine”.

Skąd wziął się pseudonim „SAVAGE” ?
Sam artysta tłumaczy to jako szkolny żart. Tak właśnie nazywał go kolega w czasach szkolnych (po włosku – dziki).

Do dziś posiada i nadal otrzymuje listy od fanów z całego świata, w tym bardzo dużo z Polski. W wielu wywiadach przyznaje, że to własnie do naszego kraju ma ogromny sentyment.
Od niedawna współpracuje z „Discotex”, gdzie wraz z innymi wielkimi gwiazdami takimi jak Sandra, Cccatch, Thomas Anders, Fancy (i inni) koncertuje na całym świecie. Zupełnie niedawno pojawił się w Spodku w Katowicach (10.02.2017r.) na koncercie walentynkowym.