INXS – Never Tear Us Apart

 

Utwór „Never Tear Us Apart” został wydany przez Australijską grupę INXS w sierpniu 1988 oraz został dołączony  do albumu „Kick”.

W 2014 roku powstał miniserial o tej samej nazwie,  opowiadający o drodze do sławy członków zespołu. Piosenka została wykorzystana również w openingu do filmu Donnie Darko, niestety tylko w wersji reżyserskiej ponieważ  producenci utworu bardzo mocno go zastrzegli.

Po śmierci wokalisty Michaela Hutchence’a w 1997, utwór został zagrany na jego pogrzebie.

Utwór doczekał się kilku coverów, moim ulubionym jest ten, mało znanej amerykańskiej grupy The Horrible Crowes wydany w 2012 roku na płycie Ladykiller

Piosenka opowiada o nieszczęśliwej miłości.  Wiele osób podejrzewa, że Michael napisał ją z myślą o jego ówczesnej dziewczynie, Michelle Benett.  Była ona nie tylko jego pierwszą miłością, ale można też powiedzieć, że ostatnią ponieważ to ona była ostatnią osobą, która rozmawiała z wokalistą zanim popełnił samobójstwo. Rozmowa odbywała się przez telefon, gdy Michelle dowiedziała się o jego planach natychmiast przyjechała do hotelu, w którym się znajdował wokalista. Niestety, było już za późno i  nie dało się go uratować.

Od marca 2014 piosenka jest nieoficjalnym hymnem australijskiego klubu futbolowego Port  Adelaide i jest grana  na minutę przed każdym ich meczem. Utwór okazał się być taki popularny, że klub zdecydował się na wytworzenie specjalnych szalików dla fanów z tytułem piosenki.