Anna Jantar – Radość najpiękniejszych lat

Utwór Radość najpiękniejszych lat Anny Jantar, od lat budzi wielkie zainteresowanie. Radość najpiękniejszych lat jest czwartym singlem z płyty „Zawsze gdzieś ktoś czeka” z 1977 roku. Słowa to tej piosenki napisał Janusz Kondratowicz, a kompozycję – mąż wokalistki Jarosław Kukulski. Piosenka od lat cieszy się dużym zainteresowaniem w środowisku muzycznym. Doczekała się wielu coverów, a także jest śpiewana przez młodych wokalistów na konkursach muzycznych czy castingach do programów telewizyjnych.

Utalentowana piosenkarka przed którą świat stał otworem, odeszła zbyt nagle zostawiając za sobą pustkę w polskiej muzyce. Jej piosenki do dziś są śpiewane na wszystkich wielkich festiwalach muzycznych. Mimo, że wokalistki od lat nie ma już z nami, jej utwory pozwalają nam nie zapomnieć o kobiecie, która śpiewała jak anioł. Artystka występowała na scenie z takimi gwiazdami jak Stanisław Sojka, Bogusław Mec czy Zbigniew Hołdys.

Do dziś młodzi wokaliści biorą na warsztat piosenki Anny Jantar. Nie zawsze okazuję się to dobrym pomysłem, ponieważ z pozoru łatwe utwory, przysparzają trudności, ze względu na techniczne aspekty. 

Obecnie są organizowane różnego rodzaju wydarzenia muzyczne, które przypominają największe utwory wokalistki. Nowe aranżacje możemy posłuchać na corocznym „Tribute by Anna Jantar” w Rzeszowie.

Wokaliście znani z „The voice of Poland” wykonują utwory Anny Jantar. Także młodzi wokaliści, starują z tą piosenką w konkursach. Obserwując publiczność możemy stwierdzić, że są osoby, które potrafią oddać klimat tego utworu. Zrozumienie tekstu ma tutaj znaczącą rolę, a barwa głosu dodaje subtelności.

Nie tylko uczestnicy „The voice of Poland” wykonują ten utwór, inni uczestnicy programów muzycznych, również na castingi przychodzą z tym repertuarem.

Nawet córka Anny Jantar, Natalia Kukulska odważyła się śpiewać piosenki swojej mamy, a także eksperymentować z nową aranżacją. Nie zawsze podoba się to starszym słuchaczom, którzy wolą oryginalną wersję.

Możemy zauważyć, że kult Anny Jantar pomimo upływu lat nie mija. Nadal jest podziwiana, ceniona, uważana za jedną z najlepszych polskich wokalistek. Słowa jej piosenek są wysublimowane, delikatne a zarazem mocno oddają prawdziwość dzisiejszych czasów. Świat przemija, a problemy zostają te same. Komu z nas świat nie wymyka się z rąk? Kto nie kocha, nie straci, nie pragnie innej osoby? Kto z nas nie wierzy, że nie potrafimy żyć? Muzyczna historia zatacza koło, a my możemy „odpłynąć w nieznany dzień”.

Dagmara Krok