Queen – We Are The Champions

Queen –brytyjski zespół rockowy utworzony w 1970 w Londynie przez Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury’ego. Basista John Deacon dołączył do grupy rok później.

Muzyka Queen odznacza się różnorodnością brzmienia, sprawiającą, że zespół trudno jest przypisać do konkretnego stylu. Większość utworów nosi cechy rocka i jego odmian (hard rock, rock progresywny) oraz, w pewnym stopniu, muzyki pop. Charakterystyczną cechą zespołu są też wielowarstwowe aranżacje, harmonie wokalne oraz aktywny udział publiczności podczas koncertów.

Życzenie publiczności

„We Are the Champions” – ballada rockowa brytyjskiego zespołu Queen, napisana przez Freddiego Mercury’ego. Pochodzi z wydanego w 1977 roku albumu News of the World. Należący do największych przebojów grupy utwór – obok „We Will Rock You” – regularnie pojawia się podczas wydarzeń sportowych. Według Briana Maya utwór był odpowiedzią na życzenie publiczności, którzy chcieli czuć się częścią zespołu podczas koncertów, a wyżej wspomniany utwór miał to umożliwić.

nagrody nagrody i jeszcze raz nagrody

Utwór trafił na album „News of the World” z 1977 roku, a w postaci singla ukazał się 7 października tego roku. Nagranie dotarło do drugiego miejsca listy przebojów UK Charts i do czwartego miejsca listy Billboardu. W 2005 roku w ankiecie Sony Ericsson „We Are the Champions” został uznany najfajniejszym utworem świata. W 2009 roku utwór trafił do Grammy Hall of Fame, a w 2011 zdobył tytuł najbardziej chwytliwego w historii. Piosenka jest nieodzowną częścią każdych większych wydarzeń sportowych na świecie i chyba każdy z nas kto uprawiał jakiś sport słyszał ją co najmniej raz w szatni przed jakimś ważnym meczem.

Wielka piosenka= wielkie covery

Wielki sukces utworu sprawił, że tytuł wykonało wielu znanych i lubianych wykonawców m.in. Green Day,Mayday Parade czy Busters .

Ciekawostki

Superbowl  – Jimmy Fallon zorganizował nie lada  gratkę dla wszystkich fanów muzyki,w związku z finałowym meczem futbolu amerykańskiego zaprosił gwiazdy światowego formatu by wykonały wspólnie  utwór We Are The Champions. Macie ochotę usłyszeć  Ariane Grande, Ushera, One Direction i inne gwiazdy w jednym utworze? Jimmy Fallon nam to umożliwił!

Obłędny rycerz – amerykańska komedia o przygodach giermka, który pragnie zostać rycerzem.

Brian May i Roger Taylor wspólnie z Robbiem Williamsem stworzyli muzykę do tego filmu i jedną z piosenek była właśnie wielki hit całego zespołu.

Na koniec najbardziej znana żaba na świecie znana z wykonywania największych światowych hitów muzyki w naszej piosence.