George Michael – Faith

Faith – utwór w całości napisany i wyprodukowany przez Georga Michaela pochodzi z albumu muzyka o tym samym tytule . Album ten został wydany w roku 1987 . Otrzymał on nagrodę Grammy i jednocześnie został okrzyknięty albumem roku 1987 .

Piosenka stała się absolutnym hitem , utrzymując się przez pierwsze cztery tygodnie na pierwszym miejscu światowej listy przebojów ” HOT 100″ co zaowocowało zdobyciem statusu złotego singla dla tej piosenki . Przez lata nieśmiertelny przebój nie pozwalał o sobie zapomnieć ,  a popularność sprawiła że chętnie go słuchano . Od roku 2009 kiedy to na oficjalnym kanale YouTube Georga Michaela zamieszczono video „Faith” aż do tej chwili obejrzano je niecałe 33 mln razy .

Popularna piosenka doczekała  się wielu coverów między innymi jednym z najbardziej znanych i lubianych jest cover amerykańskiej grupy Limp Bizkit :

Warto wspomnieć też o coverze Adama Lamberta – popularnego piosenkarza muzyki pop :

Podsumowując zarówno ten utwór jak i cała twórczość Georga Michaela zasługuje na szczególne uznanie , przez lata doceniono jej kunszt , a popularność wyniosła artystę na wyżyny . To pozwoli nam pamiętać o wielkiej personie jaką był George Michael i był to niestety właściwe słowo …