Frank Sinatra – „My Way”

Fancis Albert Sinatra – (ur. 12 grudnia 1915 w Hoboken, zm. 14 maja 1998 w Los Angeles) – amerykański piosenkarz i aktor filmowy pochodzenia włoskiego.

Jego muzyka była uznawana przez wielu ludzi jako ponadczasowa, zaś on sam za jednego z najpopularniejszych muzyków XX wieku, a jego wspaniały głos jest rozpoznawalny na całym świecie. Szacowany nakład ze sprzedaży wszystkich jego wydawnictw na całym świecie wynosi ponad 150 milionów egzemplarzy, co czyni go jednym z artystów z największą liczbą sprzedanych albumów muzycznych w dziejach.

„My Way” – piosenka z 1969, która jest angielską wersją francuskiej piosenki „Comme d’habitude” z 1967 napisanej przez Claude’a Francois’a i Jacques’a Revaux. Autorem angielskich słów jest Paul Anka, a jej pierwszym najbardziej znanym wykonawcą właśnie Frank Sinatra.

W piosence umierający mężczyzna wspomina swoje życie, stwierdzając, że jest zadowolony ze sposobu w jakim je przeżył. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych utworów na pogrzebach w Stanach Zjednoczonych.

„My Way” jest jednym z najczęściej nagrywanych coverów. Poniżej znajdują się niektóre z nich.

Wykonanie Elvisa Presleya:

„My Way” w wykonaniu The Three Tenors:

Oraz sam Paul Anka:

Utwór ma również swoje covery w języku polskim m.in. w wykonaniu Jerzego Połomskiego (do słów Wojciecha Młynarskiego – „Idź swoją drogą”), Michała Bajora „Moja droga”, czy Stachursky’ego „Żyłem jak chciałem”.

Na koniec pozostawiam oryginalną piosenkę pt. Comme d’habitude w wykonaniu Claude’a Francois’a: