Girls Just Want to Have Fun

Lata 80. to bez wątpienia czas Cyndi Lauper. W tym okresie amerykańska wokalistka stworzyła wiele utworów, które zasłużyły na miano hitów. Jej twórczość artystyczną doceniali nie tylko fani, ale także specjaliści. Otóż, Cyndi Lauper może pochwalić się prestiżowymi nagrodami muzycznymi, takimi jak Grammy Award, które przyznawane są przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki.

‘’Girls Just Want to Have Fun’’ to kompozycja, dzięki której artystka zdobyła serca fanów na całym świecie, a w szczególności kobiet. Utwór napisany został w 1979 roku przez amerykańskiego muzyka Roberta Hazarda, to on jako pierwszy uwiecznił słowa piosenki w wersji demo. Mężczyzna komponując słowa starał się przyjąć kobiecy punkt widzenia. Jednak to wersja w wykonaniu Lauper stała się prawdziwym przebojem. Trzeba zaznaczyć, iż artystka za zgodą Hazarda zmodyfikowała oryginalny tekst piosenki. Utwór przygotowany na debiutancki album studyjny She’s So Unusual wydany w 1983 roku szybko został okrzyknięty feministycznym hymnem. Wielu artystów pokusiło się o odtworzenie przeboju, ale żaden z nich nie osiągnął tak dużej popularności.

Barwny teledysk utworu z pewnością przyczynił się do sukcesu, co ciekawe realizacja wideoklipu kosztowała nieco ponad 30 tysięcy dolarów, a pieniądze w dużej części pochodziły od wolontariuszy.