THE ANALOGS Oi Młodzież !

PRZEMYSŁAW „BENON’ KACZMAREK bas

KAMIL „PROSIAK” ROSIAK wokal, gitara

SZYMON „KANI” JĘDROL perkusja

PAWEŁ „PIGUŁA” CZEKAŁA gitarzysta, współzałożyciel zespołu

Punk rock kojarzy się nam wszystkim z buntowniczymi tekstami, oraz głośną, agresywną muzyką. Z tymi słowami właśnie należy kojarzyć zespół The Analogs ,który składa się z czterech mężczyzn,którzy mają swoje zasady oraz wywodzą się z ruchu skinheads.

Punk rockowa grupa powstała w Szczecinie w roku 1995 z inicjatywy członków zespołu Dr. Cycos – Marka Adamowicza, Ziemowita Pawluka oraz Pawła Czekały. Swoją nazwę zespół zaczerpnął z nazwy starego, tradycyjnego nośnika, jakim była w czasie początków punk rocka analogowa, winylowa płyta.Zespół uważany jest za prekursorów muzyki street punk w Polsce.Zyskał popularność dzięki celnym i unikatowym tekstom Pawła Czekały.Zespół niejednokrotnie podkreślał swój antyfaszyzm m.in. poprzez umieszczenie swoich utworów na składankach Muzyka Przeciwko Rasizmowi.

Po miesiącach prób (początek 1996 roku) zespół był gotowy do nagrania swojego debiutanckiego albumu. Wejście do studia Kakadu zbiegło się z rozmowami z wytwórnią ROCK’N’ROLLER, a właściwie z jej filarem, wieloletnim przyjacielem Piguły , Zdzisławem “Dzidkiem” Jodko, który w ciemno zgodził się wydać materiał nieznanej wówczas nikomu grupy, która tyle co zdążyła nazwać się THE ANALOGS .

Niezwykłe były okoliczności nagrania pierwszego albumu. W jeden weekend do studia weszły dwa zespoły: THE ANALOGS i DR.CYCOS. Pierwszego dnia nagrano muzykę na płyty obydwu grup, a dwa następne dni zostawiono na wokale i miksy. Producentem płyty był Piguła, a realizatorem bardzo pomagającym w tamtych czasach zespołowi Artur “Burek” Bursakowski. Podczas nagrywania miała miejsce zabawna sytuacja: Dzidek przyszedł do “studia” ze znanym szczecińskim prezenterem muzyki reggae i ska, Arturem “Tatinkiem” Szyszkowskim, który po wysłuchaniu kilku piosenek nagranych przez THE ANALOGS powiedział: – Fajne, to taki polski GREEN DAY. Oczywiście była to wierutna bzdura.

Wiosną 1996 roku ukazał się na kasecie debiutancki materiał zespołu, który otrzymał tytuł “Oi! MŁODZIEŻ”

Album sprzedawał się doskonale. “Dzieciaki Atakujące Policję”, czy  “Strzelby Z Brixton” są do dzisiaj stałym punktem koncertów i śpiewa je cała publiczność.

W 1998 roku zespół nagrał drugi albumu, choć Analogs w tamtym czasie nie byli w najlepszej kondycji, materiał z trudem nagrano w tym samym co poprzednio studio.

Większość tekstów napisał przebywający w odosobnieniu Piguła. Choć nowy materiał był dosyć krótki, brzmienie słabe, a duża część płyty to jeszcze raz nagrane utwory z pierwszego albumu, cieszyła się ona dużym zainteresowaniem, ponieważ był to pierwszy tytuł THE ANALOGS dostępny na CD.