Muzyczne święta z Coca-Colą!

Od 85 lat Coca-Cola wprowadza Nas w cudowny, świąteczny czas. Na plakatach i reklamach spostrzegamy rubasznego, uśmiechniętego Mikołaja z butelką Coca-Coli, a w radio rozbrzmiewa melodia Wonderful Dream

Przygotowania do kilku świątecznych dni ruszają pełna parą, już z początkiem grudnia, sklepowe półki uginają się pod ciężarem towaru, sklepy są przepełnione ludźmi. Którzy jak na wyścigi krążą po sklepie szukając najlepszych prezentów i produktów do świątecznych potraw. W tym całym konsumpcyjnym gwarze często zapominamy o tym, co powinno być w święta najpiękniejsze, o spotkaniu z rodziną, o wspólnym świętowaniu, o byciu razem. Pierwsze święto zwiastujące bożonarodzeniowy czas, to 6 grudnia wiele dzieci czeka na ten dzień z utęsknieniem- spotkanie w św. Mikołajem. Tak ! To dziś starszy, siwy Pan z dużym brzuchem i brodą po pas przyniesie wszystkim prezenty… Tradycja sięgająca tysiąca lat, ale czy ktoś zastanawiał się skąd tak naprawdę wziął się ten Pan w czerwonym stroju? W 1931 roku na potrzeby rynku marka Coca-Cola stworzyła św. Mikołaja, na wzór postaci z wierszyka Clementa Moore’a „A Visit from St. Nicholas”, a w rozpowszechnieniu tego wizerunku pomogły reklamy napoju Coca- Cola.

W 2001 roku Melanie Thornton wydała singiel pt. Wonderful Dream, który szybko stał się muzycznym symbolem świątecznej kampanii Coca-Coli. I chodź artystka zginęła w katastrofie lotniczej w tym samym roku, to jednak jest pamiętana do dziś.  Szczególnie, kiedy nadchodzi ten wyjątkowy czas, a jej świąteczny hit nucą miliony ludzi na całym świecie.

Utwór szybko pokochał cały świat podbijając listy przebojów. Pierwsza polska wersja tego hitu została napisana w 2007 roku, wokalistką coveru piosenki Melanie Thornton Wonderful Dream, została Anna Szarmach, a polska wersja nosi tytuł Radość dzielenia.

W zeszłym roku Margaret wydała kolejny cover utworu Melanie Thornton. Do pracy nad piosenką, Margaret zaprosiła finalistów The Voice of Poland, którzy stworzyli chórek, a w role dźwiękowców w teledysku Coraz bliżej Święta wcielają się znani polscy youtuberzy: Ajgor Ignacy i JDąbrowsky. Podobnie jak nad innymi hitami Margaret, tak również tym zajęli się szwedzcy producenci czuwając nad produkcją i aranżacją utworu.

Zaledwie kilka tygodni temu pojawiła się kolejna już wersja tego świątecznego hitu tym razem jest to nieco inna interpretacja. Święta, kojarzą nam się z łagodnymi dźwiękami na długo zapadającymi w ucho jednak i ta wersja zapewne zostanie zapamiętana, dlaczego? Kapela, na co dzień grająca industrial metal, teraz śpiewa, Co raz bliżej Święta! Nowa wersja kultowego przeboju w interpretacji zespołu Oberschlesien na długo zapewne pozostanie w Twojej pamięci. Co więcej zespół nagrał również teledysk, którego akcja rozgrywa się na Śląsku. W teledysku widzimy kopalnię Wieczorek, słynne górnicze osiedle Nikiszowiec, katowicki Spodek, czy Pomnik Powstańców Śląskich. W tym roku Coca-Cola zaskoczyła wszystkich!

Tegoroczną świąteczną trasę Coca-Cola otwiera Śląsk, a w Katowicach odbyło się pierwsze duże wydarzenie z udziałem ciężarówek Coca-Cola, dlatego producenci marki zaprosili do współpracy zespół, który jest silnie kojarzony z tym regionem. Wierząc, że nowa interpretacja ‚Coraz bliżej Święta’ podbije serca wszystkich Polaków. Czy rzeczywiście tak będzie?

Kiedy nadchodzą święta nie zapomnijmy w tym natłoku wielu spraw, o tym co jest naprawdę ważne. Mówiąc piosenką jeden uśmiech znaczy więcej niż sto słów. Dlatego nie zapominajmy, że najlepsze prezenty ukryte są w sercach!