All I Want For Christmas Is You

Wprawdzie do świąt pozostał miesiąc , jednak śmiało można powiedzieć, że ruszyło już wielkie odliczanie. Szał zakupów , pieczenie ciasteczek, dekorowanie domu i mama podśpiewująca pod nosem ,,All I want for Christmas …”.
Zatrzymajmy się może przy tym ostatnim – piosenką, która wprowadza nas w świąteczny klimat. Jaki to utwór? Chyba każdy z dobrze o tym wie. Nie bez powodu All I want For Christmas Is You przez okrągłe 20 lat utrzymuje się na szczycie świątecznych list przebojów (dopiero w 2015 roku utwór Wonderful Christmas Time Paula McCarteny’a zajął jej miejsce). Singiel napisany przez Mariah Carey oraz Waltera Afanasieff’a promował album wokalistki pt. Merry Christmas. Szybko uzyskała status platynowej płyty i stała się najlepiej sprzedającym się dzwonkiem-kolędą w całej historii list amerykańskich. Śmiało można stwierdzić ,że jest ulubioną piosenką Brytyjczyków gdyż singiel sprzedał się tam w ilościach 400 tysięcy egzemplarzy i uzyskał status Złotej Płyty. Jednakże warto zaznaczyć iż rekordową ilość wyprzedanych kopii odnotowano w Japonii czyli ponad 1 milion.

Co ciekawe zostały nagrane, aż trzy różne teledyski. Autorzy tekstu skupili się na utrzymaniu piosenki w świątecznym klimacie dlatego też w pierwszym wideoklipie , który ukazał się w 1994 roku nie mogło zabraknąć sceny strojenia choinki, góry prezentów, śnieżnej scenerii jak i postaci Świętego Mikołaja, za którego w jednym z teledysków przebrał się były mąż artystki – Tommy Mottola.
–Chciałam stworzyć specjalny teledysk do tej piosenki, chciałam żeby posiadał elementy tradycyjne. Miałam pomysł i koncepcję, ale potrzebowałam dobrego scenariusza. Razem z Tommym spędziliśmy dużo czasu podczas nagrywania śnieżnych igraszek. Myślę, że teledysk jest bardzo słodki i delikatny  –twierdzi Mariah

The New Yorker określił utwór jako Jeden z wielu szanowanych współcześnie dodatków do świątecznej atmosfery.

Mimo iż utwór liczy sobie już lat 22 wciąż ewoluuje. W internecie możemy natknąć się na wiele coverów m.in. od zespołu My Chemical Romance czy Fifth Harmony, a wykonanie Olivii Olson możemy podziwiać w filmie Love actually .

Sama Mariah Carey nagrała przebój ponownie w 2011 roku w duecie wraz z Justinem Bieberem.

Warto także wysłuchać polskiej wersji w wykonaniu Studio Accantus :