My heart will go on

Kto z nas słysząc piosenkę ,, My heart will go on“ nie marzy o znalezieniu wyjątkowej osoby?  Kiedy słyszymy już pierwsze dźwięki utworu przenosimy się myślami na pokład  Titanica i chcemy zostać głównymi bohaterami tej historii o wielkiej miłości. Utwór przetrwał próbę czasu i mimo tego, że ma już ponad dwadzieścia lat, to wciąż cieszy się zainteresowaniem słuchaczy.
Piosenka powstała na potrzeby znanego filmu ,,Titanic“. Została wykonana przez niezwykłą kanadyjską wokalistkę Céline Dion. Autorem muzyki był Jomes Horner, a twórcą tekstu Will Jennings. Utwór zyskał niezwykłą popularność w wielu krajach i był numerem jeden na listach przebojów. Zdobył mnóstwo prestiżowych nagród np w 1997 roku Oscara w kategorii najlepsza oryginalna piosenka filmowa.
Przedstawicielom najmłodszego pokolenia utwór ten także nie jest obcy. Wciąż jest chętnie odtwarzany i wykonywany przez różnych muzyków z całego świata. Powstały tysiące wersji tej piosenki- niektóre z nich przypominają oryginał, a część przyjmuje całkiem inną formę. Wykonują ją zarówno wokaliści, jak i instrumentaliści. Bez żadnych problemów mamy możliwość  usłyszeć jak brzmi w obym języku, w rockowej lub nawet  jazzowej aranżacji. Śpiewają ją zarówno dzieci jak i osoby w dojrzałym wieku, nieznani ale także popularni wokaliści. Utwór ten jest prezentowany na licznych wydarzeniach artystycznych, festiwalach, w programach rozrywkowych, a także pozostaje nieodłącznym elementem imprez okolicznościowych.
Jak widzimy utwór ,, My heart will go on“ nie bez przyczyny został okrzyknięty mianem najlepszej miłosnej ballady lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Chociaż każdego dnia twórcy z całego świata tworzą rozmaite muzyczne projekty , to wciąż omawiana piosenka nie została zapomniana. Muzycy starają się wprowadzać zmiany do orygianalnej wersji, chcą nadać jej inne, zaskakujące brzmienie, jednak przeróbki te nie są już aż tak popularne. Słuchacze przyzwyczaili się do wykonania Céline Dion, na której koncertach wciąż pojawiają się fani, oczekujący na zaprezentowanie tej niezwykle romantycznej piosenki.